Technika to ważna sprawa!

5 maj 2022

Zepsuty kontakt, niesprawne lampki choinkowe, ale także samodzielnie wykonana niespodzianka na urodziny czy wiadomości dotyczące ruchu drogowego. Na lekcjach techniki uczniowie szkół podstawowych zdobywają wiedzę na temat wielu aspektów naszego życia. – To ważny przedmiot – przekonuje architekt Maciej Pertkiewicz i wspomina, czego brakowało jemu, podczas szkolnych lekcji techniki.

Maciej Pertkiewicz to architekt znany m.in. ze popularnego programu telewizyjnego oraz własnego kanału na YouTube, na którym dzieli się swoją wiedzą dotyczącą budownictwa i majsterkowania. Jak sam podkreśla, lubi naprawiać rzeczy, tworzyć coś z niczego – Nauczyłem się tego w szkole, dużo wyniosłem z lekcji techniki, ale zawsze czegoś mi brakowało – mówi nowy Ambasador Wydawnictwa MAC Edukacja. Czego? Dobry podręcznik jest podstawą, na której nauczyciel może budować edukację uczniów. – Wszystko, czego potrzeba w dobrym podręczniku znalazłem w publikacjach Wydawnictwa MAC Edukacja - kontynuuje Maciej Pertkiewicz.

Architekt podkreśla, że autorzy położyli duży nacisk na ogólną wiedzę na temat materiałów, z które wykonywane są przedmioty codziennego użytku. – Dodatkowo autorzy pamiętają także o bezpieczeństwie, co w kontekście samodzielnej naprawy czy wykonywania różnych prac jest bardzo ważne. -podkreśla Ambasador podręczników do techniki.

ZOBACZ STRONĘ MAC.PL/TECHNIKA