Warsztaty z robotem

7 lip 2017

O tym, jak wykorzystać interaktywnego robota Photon w nauce programowania, mówili przedstawiciele Grupy MAC S.A. podczas warsztatów „Klocki roboty oraz inne pomoce i środki dydaktyczne wspierające nauczanie programowania” zorganizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

W warsztatach wzięło udział 58 nauczycieli, którzy z dużym zainteresowaniem poznali możliwości nowoczesnych rozwiązań dla edukacji. Wśród nich były roboty Photon, które nauczyciele mogli programować podczas warsztatów i dzięki temu przekonać się, że programowanie może dostarczać wiele radości.

Photon to interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem, ucząc je programowania. Każdy egzemplarz robota wyposażono w sensory, które pozwalają mu widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła, mierzyć odległość i nie tylko. Język programowania używany przez robota zainspirowały Scratch oraz Google Blockly, dzięki czemu opanować mogą go nawet najmłodsi.

Grupa MAC S.A. jest wyłącznym dystrybutorem wzbogaconej wersji edukacyjnej Photona w Polsce i odpowiada za dostawę robota do przedszkoli i szkół w całym kraju. Wzbogacona wersja edukacyjna robota zawiera scenariusze zajęć.

Warsztaty prowadzili Alina Dąbek oraz Damian Traczyk – przedstawicie wydawnictwa MAC Edukacja.

 

Dowiedz się więcej o nauce programowania

Zobacz pełną foto-relację z warsztatów ŚCDN: http://sami.scdn.pl/warsztaty-jak-przygotowac-sie-do-realizacji-nowej-podstawy-programowej-informatyki-klocki-roboty-oraz-inne-pomoce-i-srodki-dydaktyczne-wspierajace-nauczanie-programowania/

Zdjęcia: sami.SCDN.pl