Biologia w sieci. Czy internet to wiarygodne źródło informacji?

o konferencji


Internet ze względu na swój globalny zasięg stał się bardzo wygodnym źródłem na pozyskiwanie wszlakich informacji - również tych naukowych. Niestety szybkie tempo publikowania oraz fakt, że autorem może być niemal każdy sprawia, że pojawia się bardzo ważne pytanie - czy internet jest wiarygodnym źródłem informacji? Zwłaszcza w dziedzinie tak newralgicznej jaką jest biologia.

W najnowszym odcinku e-konferencji na to pytanie postara się nam odpowiedzieć dwójka ekspertów - dr Karolina Archacka oraz dr Wojciech Grajkowski.

Dr Karolina Archacka - biolog, popularyzatorka nauki; współautorka podręcznika do biologii, autorka publikacji edukacyjnych oraz artykułów popularnonaukowych na temat przyrody i biologii. Aktywnie uczestniczy w takich przedsięwzięciach, jak Noc Biologów czy Festiwal Nauki. Nauczyciel akademicki; jako adiunkt na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi badania nad komórkami macierzystymi. Opiekun Koła Naukowego Biologii Medycznej. W roku 2013 wyróżniona Nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia dydaktyczne.

Dr Wojciech Grajkowski - biolog, popularyzator nauki; współautor podręczników do przyrody, autor publikacji popularnonaukowych, w tym wielokrotnie nagradzanej książki Pszczoły. Twórca i recenzent zadań testowych, m.in. z biologii, w projekcie „Polska PISA”. Prowadził ogólnopolskie badania edukacyjne w Instytucie Badań Edukacyjnych. Współpracował ze Szkołą Festiwalu Nauki (obecnie BioCentrum Edukacji Naukowej) i Fundacją BioEdukacji, w których tworzył i prowadził zajęcia laboratoryjne dla uczniów i warsztaty dla nauczycieli. Twórca gier planszowych dla dzieci i młodzieży.

 

Serdecznie zapraszamy!

pytania i odpowiedzi eksperta