[RETRANSMISJA] Chemia w małej skali - cz.2

o konferencji


Poczuj nie tylko chemię! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wspólnym eksperymentowaniem. Obejrzyj retransmisję 2 części warsztatów "E-lab.Wirtualne laboratorium techniki małej skali". Pokażemy, jak skompletować i przygotować zestawy do tzw. „małej skali”. W części drugiej serii spotkań dokończymy przygotowanie warsztatu pracy i podamy wiele trików, które umożliwią tańszą i bezpieczniejszą pracę warsztatową z uczniami. Głównym bohaterem będzie zestaw do infuzji, który za przysłowiową złotówkę pozwoli stać się "magikiem" w pracowni przedmiotowej. Pojawią się też pierwsze propozycje konkretnych, problematycznych doświadczeń!

Prowadzący spotkanie - Dominika Strutyńska, Piotr Wróblewski i Łukasz Sporny – będą odpowiadali na Państwa pytania. To wyjątkowa możliwość porozmawiania z uznanymi dydaktykami chemii, popularyzatorami eksperymentów i propagatorami kształcenia metodą IBSE. Od 2005 roku jako zespół zajmują się przedstawianiem doświadczalnego nauczania chemii i przedmiotów przyrodniczych.

E-LAB to interaktywne spotkania dedykowane nauczycielom przedmiotów przyrodniczych, organizowane przez Centrum Chemii w Małej Skali oraz wydawnictwo MAC Edukacja, wydawcę nowatorskich podręczników do chemii - https://www.mac.pl/szkola-podstawowa/chemia