Niebezpieczne osobowości. Jak rozpoznać i radzić sobie z trudnymi relacjami w życiu zawodowym

o konferencji


Agresor, pasożyt, chwalipięta, pesymista, dominator – to przykłady niebezpiecznych osobowości, z którymi możemy spotkać się w naszym życiu zawodowym. W e-konferencji wspólnie z naszym ekspertem panią Dorotą Nowocień odpowiemy na pytania, jak je rozpoznać i radzić sobie z nimi w pracy.

Wyłącznie w dniu premiery:

  • Możliwość wygenerowania certyfikatu uczestnictwa w e-konferencji
  • Możliwość zadania pytania ekspertowi w panelu dyskusyjnym pod oknem z filmem

pytania i odpowiedzi eksperta


18.02.2021
21:21
Pytanie:

Dziękuję za podzielenie się swoimi wnikliwymi obserwacjami. Wspomniała Pani o filmografii, polecanej studentom. Czy zechciałaby Pani podzielić się innymi tytułami filmów, w których poruszany jest problem niebezpiecznych osobowości?
Lidia Barej

Odpowiedź:

Poniżej przedstawiam listę filmów, w których bohaterowie reprezentują skomplikowane osobowości. 1) Lalka Lalka – polski film fabularny z roku 1968 w reżyserii Wojciecha Hasa na podstawie jego własnego scenariusza, adaptacja powieści Bolesława Prusa pod tym samym tytułem. Osią fabularną filmu jest uczucie żywione przez kupca Stanisława Wokulskiego do arystokratki Izabeli Łęckiej. Data premiery: 7 listopada 1968 (Polska) 2) Dobrze sie kłamie w miłym towarzystwie (warto obejrzeć wersję włoską, w prezentacji odniosłam się do polskiej) Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie – włoski komediodramat z 2016 w reżyserii Paolo Genovese, dotykający problemów małżeńskich par w średnim wieku. Nagrodzony podwójnym Davidem di Donatello: dla najlepszego filmu i za najlepszy scenariusz. Data premiery: 11 lutego 2016 (Włochy) 3) Moja miłość Moja miłość – francuski melodramat z 2015 roku w reżyserii Maïwenn. Światowa premiera filmu miała miejsce 17 maja 2015 podczas 68. MFF w Cannes, w ramach którego obraz brał udział w konkursie głównym. Na imprezie tej Emmanuelle Bercot za swoją rolę w filmie odebrała nagrodę dla najlepszej aktorki 4) Whiplash (USA 2014) młody ambitny perkusista za wszelką cenę pragnie dołączyć do czołówki najwybitniejszych artystów muzyki jazzowej 5) American psycho (USA 2000) ekranizacja kontrowersyjnej powieści Breta Eastona Ellisa o maklerze z Wall Street, do czego doprowadza życiowa pustka 6) Rodzina Soprano (serila 1999-2007) - postać Tonego Soprano 7) Wilk z Wall Street (USA 2013) - kanwą scenariusz była prawdziwa historia Jordana Belforda. 8) Con Amore (polski 1976) - młodzi pianiści przygotowują się do konkursu chopinowskiego 9) Jestem miłością (Włochy 2009) - historia rodziny i konwenansów , tragedii i walki o miłość. 10) Matka mojej matki (polski 1996) - rewelacyjny obraz kobiety narcystycznej. Zapraszam do oglądania i bogatych refleksji i przemyśleń. Serdecznie pozdrawiam Dorota Nowocień
Dorota Nowocień

Powyższe pytania zostały zadane podczas czatu z ekspertem MAC po premierze e-konferencji.