Czterolatek

kolorowy_start_logo_med.png
wstep_4.jpg

 

Drugi poziom cyklu, powiązany tematycznie z poziomem przeznaczonym dla trzylatków oraz pięcio- i sześciolatków. Bohaterami pakietu jest znana z cyklu dla trzylatków dziewczynka Lena, jej psotny jamniczek Laluś i rudowłosy kolega Mikołaj. Bohaterowie cyklu rosną wraz z dziećmi i na jego drugim poziomie mają cztery lata.

Zobacz katalog serii

Kup w księgarni edukacyjnej


Elementy serii

1

Pakiet dla dzicka

Indeks: 800330

KS4KP.png

Karty pracy

Karty pracy składają się z dwóch części, z których każda liczy 64 strony. Publikacje pomagają kształtować, ale również rozwijać różne umiejętności i postawy w ciekawy i atrakcyjny dla dziecka sposób. Przedszkolaki nabywają nowe umiejętności systematycznie, metodami zgodnymi z aktualną wiedzą z zakresu psychologii i pedagogiki.

Obejrzyj
1430510.png

Książka

Publikacja zawiera pięknie ilustrowane ćwiczenia rozmieszczone na 64 stronach.

Dzieci nie pracują na niej graficznie. Książka służy do wspólnego działania opartego na rozmowie, wyjaśnieniu, rozwiązywaniu, wykonywaniu ćwiczeń słuchowych, liczeniu itd. Pozwala to kształcić u przedszkolaków umiejętność współpracy w grupie i wpływa na rozwój edukacji społecznej.

Obejrzyj
1450150.png

Wyprawka plastyczna w teczce

Wyprawka plastyczna zawiera 27 propozycji prac plastycznych, rysunki do kolorowania i historyjki. Prace plastyczne umożliwiają wycinanie, zginanie papieru, sklejanie, ozdabianie bibułą, watą oraz ulubionymi przez dzieci naklejkami. Korzystając z Wyprawki, czterolatki rozwijają sprawność manualną, która jest niezwykle istotna przy nauce pisania. Prace dobrane są tak, aby wykonywanie ich sprawiało dzieciom jak najwięcej przyjemności.

Obejrzyj
2

Pakiet dla nauczyciela

KS4PM.png

Przewodnik metodyczny

Przewodniki zawierają rozkłady materiału oraz całodzienne scenariusze zajęć z sugestiami tego, kiedy należy realizować dane ćwiczenia z kart pracy lub książki. W scenariuszach zawarte są teksty literackie, nuty i teksty piosenek, opisy zabaw rozwijających percepcję wzrokową i słuchową, sprawność manualną, aktywność twórczą, wspomagające rozwój emocjonalny dziecka. Scenariusze zawierają opisy rozmaitych i zróżnicowanych zabaw oraz ćwiczeń ruchowych.

Obejrzyj
4cd_niezbednik.png

Niezbędnik nauczyciela na płycie CD

Na płycie znalazły się wszystkie materiały przydatne do przygotowania zajęć przedszkolnych. Publikacja zawiera: 

  1. rozkład materiału, 
  2. wpisy do dziennika,
  3. plany miesięczne, 
  4. plan wynikowy,
  5. arkusz oceny gotowości szkolnej,
  6. program Nasze Przedszkole.

KS4CD.png

Płyta muzyczna

Płyty zawierają nagrania wokalno-instrumentalne i instrumentalne piosenek przeznaczonych dla czterolatków. Ponadto znajdują się na nich fragmenty utworów muzyki poważnej oraz odgłosy przyrody.

Obejrzyj
6wpisydodziennika.png

Wpisy do dziennika

Publikacja zawiera wpisy do dziennika. W wersji papierowej będą stanowiły cenną pomoc dla nauczyciela w jego codziennej pracy

3

Oferta uzupełniająca

1450170a.png

Wyprawka Pokaż mi świat w teczce

Pokaż mi świat to publikacja przybliżająca czterolatkom środowisko społeczno-przyrodnicze. Tematyka publikacji jest niezwykle obszerna – od zmian zachodzących w porach roku, poprzez poznawanie owoców, warzyw i zwierząt, do środków lokomocji, budowy domu czy wyposażenia podwórka. Publikacja składa się z 12 dwustronnych tablic, 8 kart pracy oraz ulubionych przez dzieci naklejek.

Obejrzyj
1350250.png

Wyprawka Pobawmy się razem w teczce

Pobawmy się razem to publikacja pomocnicza, która przeznaczona jest do przygotowywania przez dzieci kostiumów do inscenizacji.

Publikacja zawiera wszystkie detale niezbędne do przygotowania oprawy przedstawienia przedszkolnego. Inscenizacje oparte są na pisanych na zamówienie wierszach Agaty Widzowskiej. Dodatkowym wsparciem jest broszura z tekstami inscenizacji, którą otrzymuje nauczyciel.

Obejrzyj
info_icon2.png

Chcesz poznać bliżej cykl

Kolorowy start?

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą i umówimy na spotkanie.