ca373b7bb8a46d4a5579fb21a1852cf641ba8ff3.jpg

 

Kolorowy start z plusem to kontynuacja bestsellerowego pakietu, przeznaczona dla dzieci objętych rocznym przygotowaniem przedszkolnym.

Koncepcja pakietu oparta jest na aktywności w ujęciu transgresyjnym, która w tym przypadku oznacza poszukiwanie niestandardowych rozwiązań, podejmowanie czynności niekonwencjonalnych i ustalanie wewnętrznych motywów działania. Bohaterami cyklu są przedszkolaki – Lenka, właścicielka psotnego jamnika Lalusia, jej rudowłosy kolega Mikołaj oraz pozostałe dzieci z grupy, które wspólnie bawią się i pracują. Wszystkie poziomy cyklu łączą wspólne kręgi tematyczne, a formuła pakietu w każdej grupie wiekowej jest podobna.

Zobacz katalog serii

Kup w księgarni edukacyjnej


Elementy serii

1

Pakiet dla dziecka

Indeks: 881153

6kartypracy.png

Karty pracy

Karty pracy wspomagają wszechstronny rozwój dzieci, doskonalą ich umiejętności i kształtują sprawność przyswajania wiedzy poprzez aktywne działanie. Rozwijają u dzieci samodzielność, koncentrację, pozwalają dzielić się uwagami na temat otaczającej rzeczywistości, stwarzają warunki do poznawania świata, doskonalą sprawność manualną. 

Obejrzyj
6wyprawka.png

Wyprawka plastyczna

Zawiera zbiór ciekawych prac plastycznych – zarówno pod względem tematyki, jak i proponowanych technik. Związane są one z porami roku i tematami tygodniowymi. Dzieci, pracując z wyprawką, wykonują różnorodne działania manualne: wycinają, zginają papier, naklejają dodatkowe elementy. Publikacja zawiera litery, cyfry, znaki, figury geometryczne, historyjki obrazkowe, reprodukcje obrazów, kolorowanki wodne, wysztancowane obrazki do obrysowania.

Obejrzyj
6ksiazka.png

Książka

Zawiera ćwiczenia przystosowane do pracy indywidualnej i zbiorowej. Rozwijają one mowę, spostrzegawczość, umiejętność czytania, liczenia, rozwiązywania zadań, pozwalają przybliżyć dzieciom środowisko społeczno-przyrodnicze. 

Obejrzyj
6czytamliczepisze.png

Czytam, piszę, liczę

Dodatkowy zeszyt spójny tematycznie z pozostałymi kartami, pozwalający utrwalić poznane treści, a czasami też je rozszerzyć. Zawiera dużo ćwiczeń grafomotorycznych, ćwiczeń w czytaniu, pisaniu, liczeniu, w poznawaniu przyrody i środowiska społecznego. 

Obejrzyj
2

Pakiet dla nauczyciela

6przewodnikmetodyczny.png

Przewodnik metodyczny

Przewodnik metodyczny zawiera rozkład materiału z podanymi numerami podstawy programowej; całodzienne scenariusze zajęć ze wszystkimi tekstami literackimi, tekstami i nutami piosenek, opisami zabaw i ćwiczeniami gimnastycznymi. 

Obejrzyj
6cd.png

Płyty muzyczne

Do przewodnika dołączone są 3 płyty muzyczne CD zawierające piosenki w wersji wokalno-instrumentalnej i instrumentalnej, muzykę do tańca, odgłosy (nie tylko przyrody), nagrania muzyki o różnym charakterze (szybkiej, wolnej, głośnej, cichej, wesołej, smutnej, o różnej wysokości dźwięków) oraz do różnych form ruchu (biegu, marszu, podskoków), a także fragmenty muzyki poważnej.

Obejrzyj
6wpisydodziennika.png

Wpisy do dziennika

Publikacja zawiera wpisy do dziennika. W wersji papierowej będą stanowiły cenną pomoc dla nauczyciela w jego codziennej pracy.

6cd_niezbednik.png

Niezbędnik nauczyciela na płycie CD

Na płycie znalazły się wszystkie materiały przydatne do przygotowania zajęć przedszkolnych. Publikacja zawiera: rozkład materiału,

  1. wpisy do dziennika,
  2. plany miesięczne,
  3. plan wynikowy,
  4. arkusz oceny gotowości szkolnej,
  5. program Nasze Przedszkole.

3

Oferta uzupełniająca

1550560.png

Wyprawka "Pokaż mi świat" w teczce

W skład publikacji wchodzi 12 tablic przedstawiających środowisko naturalne (np. las, łąkę), wśród nich znajdują się także historyjki obrazkowe oraz 16 kart pracy. Ćwiczenia tu zawarte przybliżają przedszkolakom środowisko społeczno - przyrodnicze, a tym samym poszerzają ich wiedzę na temat otaczającej je rzeczywistości.

Obejrzyj
1550570.png

Wyprawka czytam, piszę, liczę, inscenizacje w teczce

Publikacja przeznaczona jest do nauki czytania, pisania oraz liczenia. Korzystając z książeczki, dzieci poznają zapisy cyfrowe liczb od 0 do 10, układają działania do ilustracji i zadania do podanych działań, piszą cyfry. Poznają także 24 litery drukowane i pisane, czytają sylaby, wyrazy i teksty oraz uczą się pisać litery.

Obejrzyj
info_icon2.png

Chcesz poznać bliżej cykl

Kolorowy start?

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą i umówimy na spotkanie.