Trzylatek

kolorowy_start_logo_med.png
wstep_3.jpg

 

Kolorowy start. Trzylatek to pierwsza część cyklu zbieżna tematycznie z poziomem czterolatków i starszych przedszkolaków.

Dzieciom rozpoczynającym swoją edukacyjną przygodę w nabywaniu nowych doświadczeń i rozwijaniu umiejętności towarzyszą główni bohaterowie cyklu – trzyletnia Lena i jej psotny jamniczek Laluś. Bohaterowie cyklu rosną wraz z przedszkolakami.

Zobacz katalog serii

Kup w księgarni edukacyjnej


Elementy serii

1

Pakiet dla dziecka

Indeks: 1300420

KS3KP.png

Karty pracy

Każda z dwóch części kart pracy to zbiór 24 jednostronicowych, kolorowych kart z ćwiczeniami. Przez wykonywanie ćwiczeń dostosowanych do wieku przedszkolaki uczą się samodzielności, rozwijają mowę, sprawność manualną, spostrzegawczość, koncentrację uwagi, percepcję wzrokową, słuchową oraz aktywność twórczą.

Obejrzyj
1330320.png

Książka

Publikacja składa się z ćwiczeń przeznaczonych do pracy grupowej, przedstawionych na 48 stronach. Wykonując ćwiczenia w grupie, dzieci rozmawiają ze sobą, określają kolory, emocje i położenie, liczą, wskazują pary pasujących do siebie przedmiotów, nazywają przedmioty i ich przeznaczenie. Duże, kolorowe, atrakcyjne dla trzylatków ilustracje i obrazki motywują do wspólnego działania.

Obejrzyj
1350240.png

Wyprawka plastyczna w teczce

Wyprawka plastyczna, poprzez dobór odpowiednich ćwiczeń, zachęca przedszkolaka do twórczego działania – naklejania bibuły, plasteliny, naklejek, kolorowania, malowania palcem, szmatką czy gąbką. Aktywność twórcza pozwala trzylatkom rozwinąć sprawność manualną.

Obejrzyj
2

Pakiet dla nauczyciela

KS3PM.png

Przewodnik metodyczny

Przewodniki zawierają rozkłady materiału na poszczególne miesiące oraz całodzienne scenariusze zajęć. Zamieszczone są w nich wiersze i opowiadania, nuty i teksty piosenek, opisy zabaw ruchowych, logopedycznych, rozwijających umiejętność komunikowania się, integrujących grupę oraz wzmacniających poczucie własnej wartości i samodzielności u dzieci.

Obejrzyj
KS3CD.png

Płyty muzyczne

Na płytach znajdują się nagrania wokalno- -instrumentalne i instrumentalne piosenek, fragmenty muzyki poważnej i odgłosy przyrody.

Obejrzyj
3cd_niezbednik.png

Niezbędnik nauczyciela na płycie CD

Na płycie znalazły się wszystkie materiały przydatne do przygotowania zajęć przedszkolnych. Publikacja zawiera:

  1. rozkład materiału,
  2. wpisy do dziennika,
  3. plany miesięczne,
  4. plan wynikowy,
  5. arkusz oceny gotowości szkolnej,
  6. program Nasze Przedszkole.

6wpisydodziennika.png

Wpisy do dziennika

Publikacja zawiera wpisy do dziennika. W wersji papierowej będą stanowiły cenną pomoc dla nauczyciela w jego codziennej pracy.

3

Oferta uzupełniająca

1350260.png

Wyprawka "Pokaż mi świat" w teczce

Pokaż mi świat to zbiór tablic i kart pracy, których tematyka skoncentrowana jest wokół środowiska społeczno-przyrodniczego(zwierzęta dzikie i hodowlane, pory roku, zawody, urządzenia elektryczne, zabawy dziecięce, środowisko).

Obejrzyj
1350250.png

Wyprawka "Pobaw się ze mną" w teczce

Publikacja zawiera tablice i karty pracy wspomagające rozwój mowy trzylatków. Ćwiczenia motywują dzieci do nazywania przedmiotów, zwierząt, roślin, czynności, określania brakujących na obrazkach elementów, nazywania emocji, przeciwieństwa czy posługiwania się liczbą mnogą. Do publikacji dołączone są naklejki oraz broszura dla nauczyciela, z opisami ćwiczeń do poszczególnych tablic.

Obejrzyj
info_icon2.png

Chcesz poznać bliżej cykl

Kolorowy start?

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą i umówimy na spotkanie.