Pięcio- Sześciolatek

kolorowy_start_logo_med.png
wstep_56.jpg

 

Kolorowy start to pakiet idealny dla starszych przedszkolaków, a zwłaszcza grup mieszanych 5- i 6-latków.

Nauczyciel ma możliwość wyboru dodatkowego zeszytu:

Nauka czytania, pisania i liczenia lub Przygotowanie do czytania, pisania i liczenia.

Koncepcja pakietu oparta jest na aktywności w ujęciu transgresyjnym, która w tym przypadku oznacza poszukiwanie niestandardowych rozwiązań, podejmowanie czynności niekonwencjonalnych i ustalanie wewnętrznych motywów działania. Bohaterami pakietu są dzieci z grupy przedszkolnej, które indywidualnie i wspólnie bawią się i pracują.

Zobacz katalog serii

Kup w księgarni edukacyjnej


Elementy serii

1

Pakiet dla dziecka

Indeks: 881152

56kartypracy.png

Karty pracy

Każda z czterech części składa się z 80 kart pracy, które zawierają ćwiczenia uwrażliwiające zmysły, uczące samodzielności, pobudzające u dzieci naturalną ciekawość świata.

Obejrzyj
56ksiazka.png

Książka

Publikacja składa się z ćwiczeń przedstawionych na 96 stronach, przeznaczonych do pracy zbiorowej, które dzieci wykonują wspólnie. Ćwiczenia rozwijają u przedszkolaków spostrzegawczość, koncentrację uwagi, pamięć, percepcję wzrokową, słuchową oraz wyobraźnię. Dzięki pracy z książką dzieci uczą się współpracy w grupie, aktywnego działania i wypowiadania się.

Obejrzyj
56wyprawka.png

Wyprawka plastyczna w teczce

Wyprawka zawiera 25 prac plastycznych pozwalających dzieciom wycinać, zginać papier, sklejać oraz ozdabiać go różnymi materiałami. W skład publikacji wchodzą: litery, cyfry (i liczba 10), figury geometryczne, historyjki obrazkowe, reprodukcje obrazów, puzzle, kolorowanki wodne, rysunki do kolorowania, prace plastyczne, liczmany, karty logiczne, tangram. Prace dobrane są tak, żeby dzieci mogły poznawać różne techniki plastyczne i korzystać z różnorodnych materiałów.

Obejrzyj
2

Dodatkowe zeszyty do wyboru

56przygotowaniedoczytliczpis.png

Przygotowanie do czytania, pisania i liczenia.

Ćwiczenia zawarte w zeszycie mają przygotować dzieci do nauki czytania, pisania i liczenia poprzez rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, ćwiczenia słuchowe (od podziału na sylaby, przez określanie pierwszej, ostatniej czy środkowej głoski, podział wyrazu na głoski, łączenie głosek, aż do czytania całościowego), ćwiczenia grafomotoryczne oraz różnorodne zadania z zakresu: orientacji przestrzennej, kształtowania pojęć liczbowych, liczenia i rozwijania intuicji geometrycznej.

Obejrzyj
56naukaczytliczpis.png

Nauka czytania, pisania i liczenia.

Zeszyt zawiera dużo ćwiczeń grafomotorycznych, ćwiczeń w czytaniu, pisaniu, liczeniu oraz poznawaniu przyrody i otaczającego dzieci środowiska społecznego. Propozycja sposobu korzystania z tego zeszytu, jak i z pozostałych publikacji, opisana została w przewodniku metodycznym.

Obejrzyj
3

Pakiet dla nauczyciela

56przewodnik.png

Przewodnik metodyczny

Przewodniki zawierają propozycje scenariuszy pozwalających przeprowadzić atrakcyjne zajęcia. Znajdują się w nich rozkłady materiału z treściami programowymi, celami głównymi i operacyjnymi zajęć, numerami podstawy programowej, numerami kart pracy i książki oraz propozycjami zajęć ruchowych. Przewodniki zawierają wiersze i opowiadania, nuty oraz teksty piosenek i wiele starannie dobranych zabaw, które wpływają na wszechstronny rozwój dzieci. W Przewodnikach uwidocznione jest narastanie treści i stopniowanie trudności.

Obejrzyj
56cd_niezbednik.png

Niezbędnik nauczyciela - płyta CD

Na płycie znalazły się wszystkie materiały potrzebne do przygotowania zajęć przedszkolnych. Publikacja zawiera:

  1. rozkład materiału,
  2. wpisy do dziennika,
  3. plany miesięczne,
  4. plan wynikowy,
  5. arkusz oceny gotowości szkolnej i arkusz obserwacji,
  6. program Nasze Przedszkole.

56cd.png

Płyta muzyczna CD

Na płytach znajdują się nagrania wokalno-instrumentalne i instrumentalne piosenek związanych z tematyką poszczególnych tygodni. Płyty służą edukacji muzycznej przedszkolaków.

Obejrzyj
6wpisydodziennika.png

Wpisy do dziennika

Publikacja zawiera wpisy do dziennika. W wersji papierowej będą stanowiły cenną pomoc dla nauczyciela w jego codziennej pracy.

4

Oferta uzupełniająca

1550560.png

Wyprawka "Pokaż mi świat" w teczce

W skład publikacji wchodzi 12 tablic przedstawiających środowisko naturalne (np. las, łąkę), wśród nich znajdują się także historyjki obrazkowe oraz 16 kart pracy. Ćwiczenia tu zawarte przybliżają przedszkolakom środowisko społeczno - przyrodnicze, a tym samym poszerzają ich wiedzę na temat otaczającej je rzeczywistości.

Obejrzyj
1550570.png

Wyprawka czytam, piszę, liczę, inscenizacje w teczce

Publikacja przeznaczona jest do nauki czytania, pisania oraz liczenia. Korzystając z książeczki, dzieci poznają zapisy cyfrowe liczb od 0 do 10, układają działania do ilustracji i zadania do podanych działań, piszą cyfry. Poznają także 24 litery drukowane i pisane, czytają sylaby, wyrazy i teksty oraz uczą się pisać litery.

Obejrzyj
info_icon2.png

Chcesz poznać bliżej cykl

Kolorowy start?

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą i umówimy na spotkanie.